Koncert VNV Nation + Straftanz


Tak jsem se dočkala. Podruhé v životě jsem viděla VNV Nation živě a stejně jako posledně to byla párty roku!
O tomhle koncertě jsem se dozvěděla před několika měsíci a byla jsem šťastná, že zavítají opět do Prahy. Jenže v tu dobu jsem netušila, jaký okolnosti mě potkají. Vzhledem k tomu, že jsem v ČR byla ani ne před měsícem, nemám prachy na rozhazování, takže kdybych si udělala výlet do Prahy jen kvůli koncertu, byla by to celkem drahá sranda. Navíc v tu dobu, kdy se bude tento koncert odehrávat, přijede mě navštívit táta do Eindhovenu, takže by to nebylo úplně košér. Jak jsem byla šťastná, když jsem zjistila, že hrají o 2 týdny dřív i v Holandsku a není to někde v Amstru, kam bych se asi těžko dostávala.
Vzhledem k tomu, že koncert se konal v Tilburgu, který je asi 30km od Eindhovenu, nepočítala jsem s žádným problémem. Ten ale přeci jen nastal, když jsem zjišťovala spoje a hlavně ceny. Zpáteční jízdenka stojí 24euro! Tak kde to jsme? Navíc jsme dva, plus 2 lístky na koncert - 2x 23euro.
Takže jsem rozhodila sítě, aby nás tam někdo hodil autem. Vzhledem k tomu, že v Holandsku lidi převážně poslouchají tenhle druh hudby, nebyl problém najít někoho, kdo by s námi na koncert šel. Asi 4 lidi nám slíbili, že není problém, stačí se ozvat. ALE! Den před koncertem jsme obvolávali kamarády a dopadlo to následovně: brácha Linuse musel najednou strašně nutně v pátek večer do práce (aha, a co ty fotky na facebooku z nějaký diskotéky? aha!), Martijn prej musel NĚCO dělat (pak z něj vylezlo, že ho Astrid nechtěla pustit, což mě nepřekvapuje - pokud jste četli předchozí příspěvek, bude vám to jasný) no a ostatní měli už jiný program. Boží prostě. Celej čtvrtek jsem proplakala jak malý dítě, protože mi to přišlo celkem nefér. Ale co už...
No díky tomu všemu jsem se přesvědčila, že co si nezařídím sama, to nemám. Našla jsem zlevněný lístky na vlak, přesný spojení, nakreslila jsem si mapku Tilburgu (na co používat tiskárnu, když si to můžu nakreslit, ne? :D), dali jsme dohromady naše peníze a mohli jsme vyrazit.
První vlak nám ujel, tak jsme museli počkat na další, který odjížděl za půl hodiny, což znamenalo příjezd do Tilburgu v 19:07. Koncert začínal v 7, což jsem ale byla ochotná přežít, protože předkapela, zvuková zkouška a tak, známe to. Když jsme dorazili na místo, šli jsme podle mapky do klubu 013. To by ale nebyl Linus, kdyby nedal na svoji intuici a nezahnul, kde nemá, i přes můj nesouhlas. Oh what a shame. Samozřejmě jsme zabloudili a do klubu dorazili až v půl osmé, když cesta měla trvat jen něco přes 5 minut.
Před klubem bylo asi 20 lidí, koupili jsme lístky a šli dovnitř, kde jsme zjistili, že celý koncert se posunul a začíná až v půl deváté. Prostě nedokážu popsat, jak jsem teď za to šťastná, protože předkapela Straftanz byla tak úžasná, že bych si fakt vyčítala, kdybych o jejich show přišla.
Po cca hodině přišli na řadu VNV Nation. Nebudu tady psát nějakou recenzi, od toho tu nejsem. Ale prostě nezklamali, bylo to naprosto dokonalý, my s L. v první řadě, samozřejmě :D Zpěvák Ronan měl skvělý hlášky, první půlka koncertu se zvrhla ve víceméně stand-up comedy, interakce s fanoušky, trefný poznámky...
Nejvtipnější bylo, když si zpěvák stěžoval na obrovské množství umělé mlhy, kterou byla kapela zásobována až moc, takže se všem omlouval stylem "You have to bear with me, today I'm gonna be singing with my phone sex voice.".

Po více než 2 hodinách těch největších hitů a představení songů z nového alba se všichni lidi odebrali buď před halu nebo do kuřárny a na bar. My jsme čekali na meet&greet s VNV Nation, protože jsem předpokládala, že něco takového, stejně jako před 2 lety, proběhne.
Čekali jsme v předsálí, odpočívali a najednou jsme zpozorovali členy předkapely Straftanz. Dali jsme se do řeči, nechali si podepsat jejich nové CD, které jsme si koupili v Merchandise stánku, vyfotili se a strávili skoro hodinu povídáním si s nima o všem možným. Jako bychom se znali už léta! Prostě božský.
Pak jsem zjistila, že VNV Nation bohužel podepisovat nebudou, protože Ronanovi bylo blbě z toho kouře a mlhy a tak (já bych spíš dávala vinu holandskýmu pivu, protože to je strašná břečka). Ale nevadí, v únoru přijedou znova <3

Z celé akce jsme se dostali kolem jedné hodiny ranní a asi ani nemusím říkat, že nám ujel poslední vlak, že? :D
O to vtipnější ale je, že nám volal kamarád, který bydlí v Rotterdamu, jestli jsme doma, že za chvíli pojede okolo, tak že by se zastavil. Řekli jsme mu, že jsme zaseklí někde v Tilburgu a že tu asi přečkáme noc, tak že jako sorry. Poslední, co jsme čekali, bylo "Fakt? Já zrovna jedu na dálnici kolem exitu Tilburg, tak já vás naberu a hodim domů, jo?".

Abych to shrnula - koncert byl nejlepší, jsem strašně ráda, že jsme nakonec jeli, byla to úžasná noc. Jen jsem si všimla hrozně velkých rozdílů mezi koncerty v ČR a NL. Čekala jsem, jak se budu muset probojovat do první řady, každou chvíli mě někdo nabere loktem do žeber, budu zpocená jako prase díky českému stylu "tělo na tělo v kotli" a místo kyslíku budu dýchat směs parfémů, deodorantů, potu a dechu ostatních lidí. Nic takovýho se nekonalo, všichni měli svůj prostor, tančili a užívali si kvalitní hudbu. Na jednu stranu to bylo pro mě, jako pro člověka s velkou osobní bublinou, přínosem, ale na stranu druhou mě trochu mrzelo, že i kapela vycítila trochu odtažitý přístup fanoušků a nepanovala tam taková rodinná atmosféra jako na koncertech v Praze.

S fotkama je to vtipný - vyfotila jsem pár fotek po cestě do Tilburgu, pak jsem si chtěla vyfotit stage a foťák mi hlásil vybitou baterku, takže z vystoupení nemám jedinou fotku (jen z mobilu, ale to je taková vtipná červená šmouha, že fakt nejde poznat). Pak jsem vytáhla foťák s tím, že snad jednu fotku s kapelou z něj vymáčknu a hle! Foťák běžel úplně v pohodě, baterka je zase plná, akorát jsem už neměla co fotit, že jo XDD
No aspoň jsem si užila celý koncert naplno a těším se na další!

Někteří už fotky viděli na Facebooku, pro ostatní je postnu i sem:

Na nádraží v Eindhovenu

Klub 013

Po koncertě

Se Straftanz

Nejvtipnější fotka, teplí bratři XDDDDD

Suvenýrky

Podepsaný booklet

Pokud tyhle kapely neznáte, doporučuju vám najít si je na youtube. Nebo mi napište, klidně vám něco doporučím. A pokud byste je chtěli vidět naživo, 25.9. zahrají v Praze v Lucerna Music Baru. Vstupné je asi 350Kč.

5 comments:

 1. Suprovej zážitek, je skvělý, že ti to tak pěkně vyšlo. Joo, jaký si to uděláš... ;)

  ReplyDelete
 2. paráda, víc takových večerů :-)))

  ReplyDelete
 3. uplne jsem to cetla se zatajenym dechem a mozna je to i tim, ze mam ted posledni dobou podobne zkusenosti, takze tak nejak chapu, ze je clovek v podstate na vsechno sam. :( ale jsem rada, ze to dobre dopadlo a mam za tebe radost!! zni to jako paradni vecer. :)

  ReplyDelete
 4. To je hezký, budeš mít vzpomínky :)

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...