Maastricht

Včera jsme se s L. a mým tátou rozhodli, že si uděláme celodenní výlet někam, kde jsme ještě nebyli. Maastricht, jedno z nejstarších měst v Evropě, se zdál jako super nápad. Nebudu vás zatěžovat historií města, to si můžete všichni vygooglit ;)
Ráno jsme museli vstávat už v 8, což bylo celkem nemilé vzhledem k našemu ponocování a chození spát kolem třetí hodiny ráno. Vstávání v tak nekřesťanskou hodinu se pro nás stalo ještě větším peklem, když jsme zjistili, že nemáme mlíko, takže nejen, že jsem si nemohla udělat müsli, ale stála jsem před velkým rozhodnutím - dát si kafe bez mlíka a rozleptat si žaludek hned po ránu nebo to prostě vzdát a ranní nakopávač ulovit někde po cestě. Zombie stylem jsme se tedy doplazili do centra Eindhovenu, kde jsme měli sraz s tátou a první úkol byl jasný - snídaně. Hned poté jsme se vydali na nádraží, koupili lístky směr Maastricht a strávili hodinu ve vlaku.
Když jsme dorazili do Maastrichtu, jako bychom přijeli do jiné země. Všechno je krásně zachovalé, upravené (to jako ne že by v Eindhovenu nebylo), všude na nás dýchala historie a já jsem věděla, že to bude super den. Dokonce nám vyšlo i počasí - bylo zataženo, takže ideální na fotky, nebylo vedro ani zima, nepršelo. 
Prošli jsme historické centrum města, fotili, povídali si, plánovali a pak jsme si dali oběd v jedné zapadlé restauraci in the middle of nowhere. Dokonce nás zastavil jeden kluk s otázkou "Czechoslovakia?" :D
Dali jsme si obložené ciabatty a já nestačila nadávat na "zdobení" talíře. Omáčkou balsamico, takovou tou hustou lepkavou, bylo postříkaný všechno jídlo včetně talíře. Odnesly to moje rukávy, příbory a mám pocit, že i vlasy se mi tam přilepily. Efektní, ne však efektivní.
Ciabatta salmone a ciabatta salami. Bylo to výborný, ale dívejte na ten bordel okolo!!!
Pak jsme si dali poobědové cigárko a tátovi zbyla mistička parmezánu, takže jsme jak puberťáci vymysleli, jak by asi vypadala pravá holandská cigareta. Většina Holanďanů si balí vlastní cigarety z tabáku. Musím říct, že když jsem začala tenhle kekel balit, abysme to vyfotili, lidi od vedlejšího stolu na nás nevěřícně koukali. Pak jsem jim řekla, že vyrábím patent na typical dutch cigarette a oni se pak smáli ještě asi 5 minut :D
Po obědě jsme se vydali přes most do modernější části Maastrichtu, prošli pár obchodů, zase fotili a po asi 3 hodinách jsme si dali pauzu venku na terase s kafem a nejlepším meruňkovým koláčem.
Udělali jsme ještě pár fotek, prošli několik uliček a vydali se zpět směrem na hlavní nádraží. Ve vlaku jsem usnula Linusovi na rameni a teď mám na tváři veliký bolavý bebí od nějakýho knoflíku. Ale spala jsem jak nemluvně a probudila se až na nádraží v Eindhovenu.
Po výletě jsme ještě měli v plánu jít na večeři do brazilské restaurace, ale byli jsme tak unavení a uchození, že jsme zapadli do nejbližší restaurace a dali si horkou polívku.
Po večeři jsme se rozloučili s tátou a s L. jsme se ještě šli projít městem, jako by toho nebylo málo :D
Takže celý den byl naprosto super a pokud budete mít někdo cestu do Holandska, určitě se stavte v Maastrichtu (a v Eindhovenu k nám na kafe :D)
Tady je ještě pár fotek:
Typická ulice v Maastrichtu

Klášter

Náměstí Vrijthof

Pohled na řeku Maas a pěší most Hoeg Brögk

Kdo říká, že na malým balkóně si nemůžete vypít ranní kafe? Klidně i ve dvou! A stylově!

Socha na hlavní ulici.
Unavení, ale šťastní.

10 comments:

 1. Typical dutch cigarette <3 :D :D
  A jinak super fotky! Já o Holansku vím obecně dost prd, tak mě tvoje povídání o Maastrichtu zaujala, vypadá to tam krásně! Love it! :)

  ReplyDelete
 2. na te posledni fotce mas super vyraz. :)

  ReplyDelete
 3. dekuju moc ;)
  Puffi, pokud sem nekdy pojedes, vis, kam se mas zastavit, ze? :D

  ReplyDelete
 4. Ty fotky jsou super :) Holandsko mě nikdy moc nelákalo, ale teď jsem shodou okolností mapovala jeho památky v práci no a zaujalo mě a začaly jsme se setřenkou už plánovat nějaký backpackers+couchsurfing výlet :) a do toho tyhle pěkné fotky :)

  ReplyDelete
 5. máte krásnou společnou! <3 a ten balkón je super a vůbec je to tam pěkný :))

  ReplyDelete
 6. vám to tak hrozně sluší!!!!!<3

  ReplyDelete
 7. dekuju vsem! <3
  Lyn: pokud se budete pohybovat okolo Eindhovenu, dej vedet, rada bych te zase videla! Po nejakych 5 letech :D

  ReplyDelete
 8. Co po pěti, asi tak po sedmi minimálně ;)) určitě bych dala vědět, ale je to ještě daleko a plán zatím neexistuje :)

  ReplyDelete
 9. Love these photos! :)

  P.s. U are welcome to check out my fashion blog anytime!thecabinetoffashion.blogspot.com

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...