Challenge


Mary přišla se skvělou challenge a proto, že mám tyhle věci ráda, nemohla jsem odolat. Spamovat denně se mi nechce (spíš teda nevěřím, že bych si na to udělala denně čas), tak to vezmeme dohromady:

Day 01: A self-portrait.
Stará fotka, ale stejně jí mám ráda.
Day 02: Three inspirational quotes. 

"Let the past make you better, not bitter."
"For every minute you're angry; you lose 60 seconds of happiness."
"Talking with quiet confidence will always beat screaming with obvious insecurity."

Day 03: Something I never leave the house without.

Klíče, mobil, peníze, doklady, úsměv.

Day 04: A friend I adore.

Nedokážu jmenovat jen jednoho člověka. Mí přátelé jsou pro mě motivací, inspirací, radostí a nikdy bych je nevyměnila. A dodnes nemůžu uvěřit tomu, jakým způsobem se člověk může s ostatními seznámit. To, o čem jsem si myslela, že může být jen povrchní známost, se v několika případech změnilo v upřímné přátelství (v jednom případě dokonce lásku) bez jakýchkoliv intrik či sviňáren, a já nemůžu být šťastnější. <3

Day 05: Three years ago today.

Teď je docela těžký zatnout zuby a vzpomínat, co bylo před 3 lety. Byla jsem totálně v háji. Všechno, co se dalo pokazit, se pokazilo. Nic se mi nedařilo, nebyla jsem schopná najít kapku naděje či radosti. Bylo to asi nejhorší období v mém životě. Na druhou stranu to pro mě funguje jako bod, od kterého jsem se odrazila a vždy, když si myslím, že se mi nedaří, vzpomenu si na tohle období. Takže pro mě je to vlastně něco jako motivace - situace, do které se už nikdy nechci dostat.

Day 06: A book I'm reading. 

Teď přichází okamžik, kdy můžou všichni knihofilové kliknout na tlačítko "unsubscribe", protože se musím přiznat, že já knížky moc nečtu. Nemám momentálně nic rozečtené, čtu denně články na internetu, noviny, ale knížku teď vážně žádnou nečtu.

Day 07: A song for the day.


To chci vidět, jestli si to někdo pustí XDDDDD

Day 08: The last item I purchased.

Černé šaty, klasický little black dress. Protože těch není nikdy dost. :)

Day 09: A close-up of my day.

Ráno vstanu kolem deváté, půl hodiny skáču přes švihadlo (nebo běhám, když není venku kosa), udělám si kafe a snídani, přečtu zprávy, spojím se přes Skype s bossem, pracuju, překládám, mezitím stihnu projet pár blogů a nové plurky, zase překládám, kolem páté jdeme s Linusem na procházku a nakoupit jídlo, společně uvaříme a všechno to sníme, zkontroluju práci a po večerech dělám faktury na zboží za uplynulý den, posílám zpět do ČR. Kolem desáté přestávám pracovat a buď brouzdám na internetu, hraju online hry nebo se s L. koukáme na filmy/seriály. Kolem jedné hodiny jdeme spát.

Day 10: What I love about my job. 

To, že si můžu sama plánovat pracovní dobu a pracovat z domova. Záleží jen na mně, jestli nasadím nebezpečné tempo a všechno udělám během pár hodin, nebo si práci rozložím do celého dne a pracuju volným tempem. Navíc pobyt v zahraničí není problém (spíš naopak, protože na služební cesty se stejně jezdí do Eindhovenu, tak jsem tu k dispozici).

Day 11: Something I’ve been craving.

To je těžký. Všechno, co chci, si dokážu sama zařídit a nemám nějaké absurdní cíle či přání. Nicméně teď momentálně mi chybí rodina a přátelé v Čechách (ani nemusím říkat, že když jsem v ČR, je to přesně naopak, že?). Jo a něco brutálně karamelovýho, rozteklýho, táhnoucího se bych si dala, to jo. Ale nedám.

Day 12: Three blogs I can’t get enough of.

Jenom 3? Takový omezení!!!

Silvi design
Aneta goes yummmi
Protivná blondýna

Day 13: Something I'm proud of. 

Jak jsem si to v životě hezky zařídila aniž bych se musela spoléhat na ostatní, že se dokážu sama motivovat a že pokud si něco vezmu do hlavy, udělám vše, abych toho dosáhla.

Day 14: A favourite movie.

A favourite movie? Sorry, to fakt říct nedokážu.

Day 15: Some style inspiration for the season. 
via polyvore.com

via pinterest.com
Viola Holmgren

Day 16: Someone who inspires me.

Inspiraci si dokážu najít všude, každý den mě inspiruje někdo jiný.

Day 17: My family.

Rodina je podle mě to nejdůležitější na světě. Miluju je, nemůžu bez nich žít a za nic na světě bych je nevyměnila (i přes naše občasné žabomyší války).

Day 18: What I wore today.

Něco jako na tom obrázku z polyvore, jen asi tak 100x levnější variantu :D

Day 19: A silly self-portrait.
XDDDDDDDDDDDDDD

Day 20: A childhood anecdote.

Určitě nějaká sprosťárna!

Day 21: Something I could never tire of.

Love. Oh how cheesy! :D

Day 22: Some place I’ve traveled.

Trasa Eindhoven-Praha, aka moje nejčastější výlety ^^

Day 23: Eight things you didn't know about me.

 • Jsem strašně naivní člověk a všem bezmezně věřím. I když už jsem se stokrát spálila, vždycky dávám lidem druhou šanci (i když si to nezaslouží).
 • Někdy jsem beznadějný romatik, jindy se ode mě nedočkáte ničeho jiného než sarkasmu. Záleží, jak se vyspím. Ale tyhle dvě osobnosti se nemají rády.
 • Kdybych řekla některé věci nahlas, šla bych do vězení.
 • Bývala jsem zapřísáhlý nekuřák. Takový ten, co by kuřákovi vzal krabičku cigaret a rozšlapal ji. Pak jsem jela do Španělska. Od tý doby je to přesně naopak.
 • Absolutně nevěřím, že bývalí partneři můžou být přátelé. Prostě ne. Možná je to proto, že z mých ex se vždycky vyklubali kokoti. Takže pálím mosty a čau.
 • Miluju make-up a vše kolem něj. Chtěla jsem být make-up artist, ale myslím si, že taková práce nemá moc budoucnost (respektive moje cíle jsou asi vyšší) a je těžký se prosadit. Takže mám doma asi 3 krabice plný make-upu a používám to jen sama na sobě.
 • Strašně často peču, hrozně mě to baví, ale nemám strávníky. Já sama to nejím a lidi kolem mě si myslí, že se snad urazím, když sní 20 cupcakes :D. Klidně bych si otevřela třeba pekárnu, ale again - neslučuje se to s mým vzděláním, moje ambice jsou jinde a podnikání se trošku děsím.
 • Víte, jak jsme si dřív vždycky říkali "nebudu jako moje matka!"? A všichni jsme věděli, že to stejně jednou přijde? Tak u mě už to asi přislo. Zjistila jsem, že v některých věcech jsou naše myšlenkový pochody až moc podobný :D

Day 24: Something that means a lot to me.

Rodina, přátelé, podpora, důvěra. Prostě klasika.

Day 25: The contents of my purse.

Obsah mé kabelky k dnešnímu dni: mobil, nabíječka, peněženka, klíče, sluchátka, 2 rtěnky, zrcátko, sluneční brýle, pouzdro na kontaktní čočky, roztok, kapky do očí, krém na ruce, balzám na rty, diář, 3 propisky, 6 sponek, 2 gumičky, náplasti, žvýkačky, tampon, mentolový bonbón, ibalgin, pilník na nehty, deštník, obal od jiného deštníku (?), 4 zapalovače, cigarety, účtenky, papírové kapesníčky, vlhčené ubrousky, bordel.
Váha: asi 300kg.

Day 26: Something I'm looking forward to.

Až si tady najdu školu, práci a byt.

Day 27: Myself, one year ago. Šťastná jako blecha, stále ještě student, zavalená učením, nesnášející ekonomiku cestovního ruchu.

Day 28: A skill I'd like to learn. 

Reagovat pohotově ve vypjatých situacích a nemuset si opakovat "teď nebreč, vydrž!".

Day 29: Some place I'd like to visit.

Severní a západní Evropa. Teď mě strašně láká Dánsko. Z těch méně reálných je to východní Asie.

Day 30: Three wonderful things that happened this month.

Tak nějak jsem to shrnula v jednom z předchozích příspěvků:
Viděla jsem se s lidmi, na kterých mi záleží.
Po 5 týdnech jsem viděla Linuse.
Nepropadla jsem panice a přežila celý říjen víceméně ve zdraví.


A co vy? Jdete do toho taky? Kdyžtak mi pošlete link, ať se taky podívám ;)

4 comments:

 1. Super! a první fotka je skvělá :)

  Jsi mě úplně navnadila, možná do toho půjdu taky :)

  ReplyDelete
 2. desti, jooo, udelej to taky! ^^
  a diky moc :)

  ReplyDelete
 3. Skvělý, taky mě to navnadilo, asi neodolám... :P

  ReplyDelete
 4. ja som bola tiež nefajčiar a tiež som brala kamarátom cigarety aby nefajčili... no čo sa to z nás stalo XDDDD

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...