Bilance 2011


LEDEN

Nový rok jsme trávili s mužem v Holandsku, denně jsme hráli World of Warcraft, spali jsme tak divně, že jsme si totálně rozhodili režim. Stýskalo se mi po rodině, ale byla jsem ráda za to, co mám. Dozvěděla jsem se, že jsem byla připuštěna ke státnicím v únoru. Začínala jsem se intenzivně učit a čím byl termín státnic blíž, tím větší pochyby o sobě jsem měla. Zkoušela jsem si hledat práci v NL, ale všude chtěli aspoň bakalářský titul. Scary víkend u tchýně, kde jsme navštívili její rodinu - na hřbitově. V baráku bylo 10°C a já měla zánět ledvin.

ÚNOR

Začala jsem držet dietu a zhubla jsem 10kg. Byla jsem na sebe hrdá, že jsem si to dokázala udržet a neměla jsem jojo efekt. Cvičila jsem denně jak blázen až mi byly dost vidět svaly. První Plurk sraz, výlety do IKEA a zařizování pokojíčku. Státnice se blížily a já jsem byla stále více nesvá. Ležela jsem denně v učení, měla nedostatek spánku a nevěřila jsem si. Všichni mě podporovali a já se bála, že je zklamu. Nakonec jsem skončila s výsledkem: obhajoba BP - 2, angličtina - 1, technika cestovního ruchu - 2, ekonomie cestovního ruchu - nedostatečně. Rodiče na mě byli naštvaní. Nepochválili mě za hezký výsledek z předmětů, které jsem zvládla, pořád mi předhazovali tu ekonomii. Cítila jsem se jak nejhorší člověk. Všechny stresy jsem zaháněla cvičením, byla jsem jak posedlá.

BŘEZEN

Přijel Linus a po několika týdnech mě vzal do náručí a řekl, že je na mě pyšný. Jeden druhého jsme nakazili nějakou brutální chřipkou a moje narozeniny jsme proleželi ve 40°C horečkách. Dostala jsem HTC, kolem kterého bylo nejvíc keců, že je to moc drahý, nakonec si to táta napsal na firmu, takže neplatil ani korunu. Přesto mi to bylo denně předhazováno. Stěhovali jsme sídlo firmy z Prahy do Neratovic, denně jsme s L. museli montovat nábytek, i přes to, že jsme byli nemocní. Strhla jsem si záda a týden jsem se pořádně nevyspala. Podepsala jsem oficiálně smlouvu v práci a byl mi snížen plat na 30%. Kvůli škole mi ale nic jinýho nezbývalo. Poprvé jsme grilovali v novém domě. Nechala jsem si vybělit zuby a pak jsme strávili úžasnej den v Praze ♥. Bylo docela teplo a často jsme jezdili s mužem na výlety, procházeli se noční Prahou, kde jsem mohla zapomenout na všechny starosti. Shodila jsem ještě další 3 kila a stejně mi bylo řečeno, že jsem tlustá jako prase.
Oslavili jsme s Linusem 1. výročí.

DUBEN

Prvního bylo 24°C, opalovala jsem se na terase. Během týdne jsem pomáhala v kanceláři. Dostala jsem práci na půl roku, měla jsem jí hotovou za 2 dny (makra a různý zlepšováky), takže jsem si vyslechla, že jsem to odflákla. Odjel mi muž, ale já jsem musela zůstat v ČR kvůli mega rodinné oslavě v Olomouci, což se ukázalo jako nejhorší víkend plný slz. Šla jsem na Daily Portrait. S mamkou máme pěkný vztah, chodíme spolu na kupovat, denně si povídáme. Začínám běhat - nejdřív asi 1km, pak postupně víc a víc. Zlepšuje se mi fyzička a strašně mě to baví.

KVĚTEN

Rozhodla jsem se v pátek 13. jet do Eindhovenu za mužem a překvapit ho. Všechno jsem tak dokonale promyslela, že L. fakt nic netušil. Když mě viděl, málem vypadl z okna, pak jsme se jen 10 minut drželi a brečeli štěstím. Za 10 dní jsem jela zpátky, abych se mohla soustředit na přípravu na opravné státnice. Táta jel s kamarádem na road trip do Francie - na týden. Kvůli tomu týdnu si koupil digitální zrcadlovku, protože razil heslo, že vlastník zrcadlovky = dobrý fotograf. Strašně jsme se pohádali, protože jsem mu vyčetla, že utrácí za něco, co nepotřebuje. Řekl mi, že mi jí po návratu přenechá, realita je ale taková, že se jí bez dovolení nesmím ani dotknout. Jsem zklamaná z jeho přístupu a slibů.

ČERVEN

První půlku června jsem zase jen ležela v učení, ale tentokrát jsem si vyhradila čas na spánek, což se ukázalo jako nejlepší přístup. V den státnic byla vyhlášena stávka pražské MHD, takže jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli se to koná nebo ne. Dokonce jsem si málem zabookovala hotel v centru Prahy, abych se dostala do školy. Nakonec se státnice posunuly, všichni byli jak vyměnění a strašně milí. Vylosovala jsem si otázku z eko se strašně nepřesným zadáním, takže jsem celou dobu na potítku psala něco jinýho s tím, že mám téma, o kterém vím nejmíň. Při zkoušce mě profesorka navedla na správnou cestu a já jsem si najednou vzpomněla na miliardu věcí, dokonce i něco z gymplu, co jsme se na VŠ neučili, takže jsem za to byla pochválena. Po zkoušce jsem musela odevzdat papír s přípravou, na kterém ale nebylo nic, o čem jsem pak mluvila. Z nejhoršího předmětu, u kterého jsem dělala každou zkoušku asi 3x, jsem dostala za jedna a pak jsem se rozbrečela štěstím. Naši to okomentovali slovy "no vidíš".
Plánovala se moje promoce. Týden před ní měla přijet na víkend babička, ale nějak to nešlo. Další víkend měl přijet Linus, kterého ale moje babička nemá ráda (z principu, protože to není Čech), tak jsem je nechtěla navzájem stresovat. To bylo ale jedno tátovi, takže babičku sám pozval (bez mého vědomí) na mojí promoci, kvůli čemu jsme se pohádali a on pak trhnul rekord v délce trvání jeho uražení. To mi pak přišlo strašně komický, tak jsem ho nechala vycukat.

ČERVENEC

Měla jsem promoci, Linus byl v obleku neuvěřitelně sexy a babička si ho pořád nevěřícně prohlížela. Táta machroval se zrcadlovkou a všechny fotky byly totálně nanic, protože na přímém slunci fotil s bleskem a v místnosti při ceremonii nastavil dlouhou závěrku, takže všechno bylo rozmazaný. Šli jsme na úžasnou večeři. Koupili jsme zahradní nábytek a velkou houpačku. Dělali jsme si s mužem koktejly, ochočili si sousedovic kocoura Vendelína, celý den leželi na houpačce a chtěli jsme zastavit čas.
Pak jsme společně odjeli do Holandska, kde jsme prožili nejlepší léto. Při příjezdu jsme zjistili, že tchýně byla u nás v bytě a při odchodu nechala puštěný plyn, který týden unikal. Pak sousedi zavolali hasiče a ti nám odpojili všechny přívody. Ještě týden po příjezdu jsme se sprchovali ledovou vodou a večeřeli dovezenou pizzu. Měla jsem oficiálně nastoupit v Holandsku v práci, ale nemohla jsem si to zařídit sama, protože to byla stáž. Jediný, na co jsem čekala, bylo, až táta zvedne telefon a zavolá tam. Neudělal to. Zkoušela jsem to sama a slušně mi řekli, že bez telefonátu mýho šéfa to nejde. Hledala jsem dál, nikde mě nevzali kvůli tomu, že nemluvím holandsky. Začala jsem se sama učit podle učebnic, ale takhle těžkou gramatiku jsem dlouho neviděla.
Našla jsem si boží trasu na běhání, poprvé v životě jsem uběhla 5km bez zastavení.

SRPEN

Procházky, návštěvy, grilovačky. Běhali jsme bosí v dešti. 2x jsme šli do parku Hilaria, ale na atrakce jsem chodila sama. Mamka měla svátek, tak jsem si na týden zaletěla do ČR. Po návratu do NL za mnou přijel táta, protože tam měl pracovní schůzku. Oznámil mi, že pracovat tam je zbytečná snaha a že to holt nevyšlo. Přesvědčila jsem se o pravdivosti tvrzení "co si neudělám sama, to nemám".
Byla jsem z toho strašně v prdeli. Navíc se objevily problémy s tchýní, která u nás byla i 3x týdně, takže jsme si dost lezly na nervy. Neustále mě poučovala o životě a o tom, co dělám špatně. Bylo mi z toho do breku.

ZÁŘÍ

Muž měl narozeniny a já jsem konečně vymyslela hezký dárky, ze kterých měl radost. Jeli jsme do Tilburgu na koncert VNV Nation a Straftanz, Linus si obě kapely zamiloval. I když kolem cesty bylo plno změn, nakonec jsme jeli a já jsem byla strašně šťastná, protože my takhle s mužem moc nikam nechodíme. Byl u nás na návštěvě Martijn a Astrid, která mě nenávidí. Bylo to vtipný, když si nechtěla ani sednout vedle mě a celý den stála XD Táta přijel zase do Eindhovenu, tentokrát se zdržel týden. Udělala jsem mu mega porci sushi a další den jsme jeli na výlet do Maastrichtu. Byl to úžasný den! Na konci září jsem odjela do ČR, abych si tam zařídila novou občanku. V den příjezdu byli VNV Nation v Praze a protože je tak zbožňuju, šla jsem na ně znova. A dokonce s tátou! Nejlepší koncert plný zážitků. Viděla jsem tam exe a zase se předvedl, jakej je to kretén. Bylo úžasně teplo, tak jsem mohla chodit pořád běhat a chodili jsme s našima na procházky. Umřel mi počítač, totálně shořel. Naštěstí jsem měla zálohovaný data.

ŘÍJEN

Koupila jsem si Vaio, na které jsem rok šetřila. Stále jsem čekala na občanku, která nakonec dorazila až za 4 týdny. Během mého pobytu v ČR jsem se měla úplně nejlíp na světě, byl to fakt nejlepší měsíc. Strašně mi chyběl Linus, ale zato jsem chodila na srazy se supr lidmi. Byla jsem s holkama na sushi, na karaoke v Peach Pitu, na oslavě v Pravěku, přijela nám Natálka, ale viděla jsem se s ní míň než bych bývala chtěla :( prostě úplná Situacióne! XDD Pořád jsem poslouchala Example. Nehádali jsme se s našima kvůli kravinám jako je drobek na stole a tak. Konečně jsem se vrátila do Holandska.

LISTOPAD

Bylo neuvěřitelný teplo, pořád jsme chodili ven, brouzdali jsme se spadaným listím a bylo nám krásně. Nakoupila jsem postupně všechny dárky na Vánoce, koupila jsem letenky na 30. prosince. Stejně byly předražený. Sháněla jsem informace o školách v Holandsku, byla jsem na schůzce. Školné je 23 000 EUR za rok. Zažádala jsem si o stipendium. Měla jsem divnej splín, stýskalo se mi po lidech v ČR.

PROSINEC

Muž mě překvapil a na Sinterklaase jsem dostala mikulášskou nadílku <3. Ostříhala jsem si vlasy o 20 cm. Byla jsem závislá na hraní Skyrimu a Linus začal hrát Oblivion, takže jsme si pak doplňovali informace :D. Objednala jsem Natcakes a jsou dokonalý! Koupila jsem poslední maličkosti na Vánoce a už jsem se těšila do Čech. 24. jsem udělala večeři v czech style, měli jsme řízky a salát a já byla spokojená, že jsem zachovala tradici. Strávili jsme pár dní u L. mamky, kde to bylo naprosto strašný, trapný a už nechci slavit svátky s nima. Jedině sama s mužem nebo s našima. I Linusovi to předchozí Vánoce prý vyhovovalo víc. Přijeli jsme do ČR a viděla jsem první sníh, protože v Holandsku bylo 13°C. Dali jsme si krásný dárky s rodinou a pak jsme měli nejlepší Silvestr. 80kg ohňostroj, 9 minutová show. Dokonalost ♥

Rok 2011 strašně rychle utekl, nemůžu říct, jestli byl dobrý nebo špatný. Dosáhla jsem pár svých cílů, ale taky tam byly dost trololo momenty, který bych radši vymazala. Doufejme, že rok 2012 bude lepší než předchozí (i když zatím se mi letos všechno posralo).

17 comments:

 1. ony ty bilance stejne vzdycky vyznej hrozne, i kdyz to clovek ani tak nemyslel a je ve vysledku vlastne spokojenej :|

  ReplyDelete
 2. Krásněs to sepsala, poučení z toho leze samo - spolíhat se můžeš jen sama na sebe... ;)
  Ať se ti v roce 2012 všechno daří do naprosté dokonalosti!
  Puff. ;)

  ReplyDelete
 3. " Všechno jsem tak dokonale promyslela, že L. fakt nic netušil. Když mě viděl, málem vypadl z okna, pak jsme se jen 10 minut drželi a brečeli štěstím." tohle si pamatuju asi nejvíc, jaks o tom psala a tak :)))

  "Linus byl v obleku neuvěřitelně sexy a babička si ho pořád nevěřícně prohlížela. Táta machroval se zrcadlovkou a všechny fotky byly totálně nanic, protože na přímém slunci fotil s bleskem a v místnosti při ceremonii nastavil dlouhou závěrku, takže všechno bylo rozmazaný"

  XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD ACHJO

  přijela nám Natálka ♥♥♥ jů
  Objednala jsem Natcakes a jsou dokonalý ♥♥♥ jů2

  ten rok byl divnej a všecko, ale to sme už říkali, díky za bilanci, doufám, že ta 2012 bude nejlepší, hezkej novej rok a přeju nějakou tu super práci (však víš.. :))

  ReplyDelete
 4. Tvůj tatínek je teda fakt dobrej, se ti vůbec nedivím, že před ním radši prcháš do Eindhovenu :D Tak šťastný nový rok!

  ReplyDelete
 5. hele, tisknu a přečtu si to cestou domů. :) a děkuju moc, miluju bilance!!

  ReplyDelete
 6. To školné v Holandsku je brutálne! Pekne zhrnutý rok :)

  ReplyDelete
 7. Tak tohle je jedna z nejlepších bilancí! :) Krásně se to četlo. Mrzí mě chování táty vůči tý práci. Přeji hodně štěstí v roce 2012! :))

  ReplyDelete
 8. Adelko mela jsi i pres to vsechno uspesny rok! Je nejdulezitejsi, ze jsi v Holandsku s Linusem moc stastna!!! Ted uz jen aby se vyresila ta prace .. nechapu tvoje rodice, ze na tobe porad hledaji chyby. Tak at je ten 2012 mnohem mnohem lepsi!! :-)

  ReplyDelete
 9. Hrozně mě baví číst tvoje články, a líbí se mi na tobě, jak jsi samostatná, jak spolíháš hlavně na sebe, a tak. Docela tě i obdivuju za ty opravený státnice, seš prostě dobrá.)

  yadnee

  ReplyDelete
 10. tak hlavně ti adélko přeju spooooustu zdraví a štěstí i nadále (lásku už máš :))

  ReplyDelete
 11. už jsem zapomněla, co všechno jsem chtěla okomentovat, takže jen takhle.. <3

  ReplyDelete
 12. Vy jste na mě strašně hodní, ty jo! Děkuju moc všem! ♥

  p: líp bych to asi neřekla!

  Puffin: děkuju, nápodobně!

  nat: XDDDDDD no jako to, že jsi přijela, byl úplně boží zážitek! Jo chceš ještě videja s Natcakes? Že bych, až si budu příště dávat vanu, něco zkusila natočit?

  KlaPi: no já jsem si toho dřív ani nevšímala, ale teď je to čím dál horší :/ a děkuju ;)

  Jane: tak snad sis dobře početla :D

  Berry: no musím to nějak zvládnout, snad mi vyjde to stipendium.

  Spencie, Moni, Araviska: děkuju vám!

  yadnee: ty jsi hodná, to mě strašně potěšilo, díky moc! <3

  Katie: ♥

  ReplyDelete
 13. tyjo ten tvuj tata, to je neskutecny...
  ale jako muj tata se taky nekdy chova fakt silene, ale zase co slibi, to splni
  btw: linues teda neni muz? jsem zmatena

  ReplyDelete
 14. Skalain: jo , Linus je muz, ja jsem jen nechtela, at se to casto opakuje, tak ho oznacuju pokazdy jinak :DDD

  Muj tata byl driv taky takovy, naprosty gentleman, co slibil, to splnil. Odmalicka jsem ho mela jako vzor, chtela jsem si jednou najit chlapa s podobnou povahou. Ale ted se to posledni dobou uplne otocilo a vubec tatu nepoznavam :(

  ReplyDelete
 15. Nebude to krize středního věku? můj táta se chová podobně, najednou dost iracionálně a je trochu těžké v tom najít nějaký smysl..

  ReplyDelete
 16. Ja si myslim, ze jo. Hlavne je to zase zmena neceho, na co byli nasi zvykli. Kdykoliv se vratim z Holandska, oni to berou uplne jinak, nez by meli, maji vycitave pohledy, ze jsme se dlouho nevideli a pak mam pocit, ze me "trestaji" za to, ze jsem vubec nekdy odjela. Myslim si, ze dodnes to nasi berou vsechno tak, ze do Holandska jezdim jen jako na dovolenou a nechteji si pripustit, ze si tam hledam skolu, praci a byt.

  ReplyDelete
 17. Adélko, je normální mít občasné rozepře s rodiči.. :) Miluji své rodiče, ale taky se občas "poštěkáme" :D Ale podle mě se tím vyčistí vzduch a je zase na pár týdnů dobře.. a žádné dusno.. Důležité je, že i tak je mezi Vámi vše v pořádku, hlavně si to moc neber.. protože dnešní doba je už i tak plná stresujících věcí, a navíc se stresovat kvůli rodině neprospívá zdraví.. ;)

  Takže no stress.. don´t panic :) Be happy ;)

  El.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...