Hororové pondělí

Představte si, že si tak v pondělí ráno vstanete, docela hezky jste se vyspali, těšíte se na snídani a kafe a celkem i fajn den i přes to, že je pondělí. Jdete do kuchyně přes obývák a najednou cítíte mezi prsty na nohou něco divnýho. Mokrýho. Promnete si oči a rozhlídnete se kolem sebe. Štípnete se do kůže, abyste se přesvědčili, že jste opravdu vzhůru a to, co vidíte, není jen zlý sen. Pohled na vaše nohy vám prozradí, že stojíte skoro po kotníky ve vodě. Panika. Krátké zhodnocení škod. Po obvodu obývacího pokoje je všechno v pohodě, až na jeden kout. Elektrické zástrčky zabezpečeny, prodlužovací kabely suché. Uf. Teď zkontrolovat elektroniku a nábytek. Gauč, stůl, obrovská skříň se sbírkou DVD, komoda pod televizí a všechny židle totálně nasáklé vodou. Koutkem oka zahlédnete jiskru a poté si uvědomíte, že vám zkratoval herní počítač.
Uprostřed obýváku máte obrovské jezero, ale kde se tam vzalo? Pak si všimnete nenápadné cestičky vody vedoucí z předsíně až ke vchodovým dveřím. Tam to všechno začíná. Tam je zdroj veškeré vody. Otevřete dveře, abyste zjistili, jak jsou na tom sousedi. Sucho. Od vchodových dveří vedou mokré stopy ven.

Bez váhání obvoláte správce domu, pojišťováky, instalatéry, rodinu, prostě všechny. Během další hodiny se u vás v bytě vystřídá asi deset lidí. Různí experti se snaží vyřešit tuhle situaci nějak racionálně. Topení neprasklo, rozvody v domě jsou v pořádku. Sousedi mají všude sucho. Po zaznamenání škod a pár fotkách začínáte vytírat pokoj. Naplníte čtyři desetilitrové kbelíky vody a všichni kolem vás kroutí hlavou v nepochopení. Pohledy na mokré stopy vyvolají diskusi. Nikdo to nechce říct, nikdo na to nechce myslet, ale vy tušíte, že to nebyla náhoda. Landlord volá policii a podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

Nikdo nechtěl panikařit a tvořit si v hlavě paranoidní scénáře, ale všichni jsme se shodli, že to někdo udělal úmyslně.

Nechápu, kdo. A hlavně nechápu, proč. Když jsme se dnes mohli vzbudit vytopení, co bude zítra?

13 comments:

 1. OMG WTF.... nič iné sa na to povedať nedá...

  ReplyDelete
 2. Adelko! Drž se... (nemám slov)

  ReplyDelete
 3. cože?! to je neuvěřitelný, Adélko, pevný nervy, doufám, že se to co nejdřív vyřeší.

  ReplyDelete
 4. Jsem v šoku, jak je tohle možný?:-( Taky přeju pevný nervy a hlavně ať se neděje nic horšího!

  ReplyDelete
 5. Ježiši :-o Proč by vám tohle někdo dělal .. máte na někoho podezření? Tohle je fakt jako scéna ze špatného filmu. Je mi to líto, držte se a snad tu svini dopadnou :( Bella

  ReplyDelete
 6. A jak se k vám ten cizí člověk dostal? A zaplatí vám aspon pojištovna škodu? Marme

  ReplyDelete
 7. Ježišmarja cože?! To aby se člověk bál ve vlastním bytě... držím palce, hodně štěstí, to je fakt peklo...

  ReplyDelete
 8. Diky za podporu. Ja vubec prave nevim, kdo by to mohl byt. Neodvazuju se nekoho podezirat. Se vsemi lidmi tady vychazime dobre, se vsemi se zdravime, dokonce jsme si na vanoce vymenili vanocni prani a tak. nikdo si na nic nikdy nestezoval. Proto me to desi. Porad doufam, ze se to nejak vysvetli a hlavne ze to nekdo neudelal umyslne, protoze pokud ano, tak asi uz nikdy neusnu v klidu.

  ReplyDelete
 9. To je šílený :-o hlavně ať se zjistí, kdo to byl. A taky ať se vám nic nestane... :( Erakis

  ReplyDelete
 10. Jezis tak snad to umyslny nebylo, jinak je to fakt desivy :(. Doufam, ze to co nejdriv vyresite, at jsi co nejdriv v klidu. Drzim palce!

  ReplyDelete
 11. tyvole O_o to snad neni možný :-(

  ReplyDelete
 12. Neuvěřitelný... Prostě mi nejde na rozum, proč by tohle někdo dělal schválně?? Fakt by mě zajímalo, co a proč se dělo. Nechápu! :-o

  ReplyDelete
 13. :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

  cože!!!

  to nechápu teda! fuuu

  mrzí mě to a snad se to vyřeší a hlavně už se nic nestane!!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...