Mindfuck?

Já vám asi musím popsat dnešní den (teda teď už včerejší). V noci jsem nemohla spát. Byla bouřka a přitom šílený dusno, já jsem nemohla dýchat a sousedi nad námi asi trénovali, jak si zplodit potomka - celou noc. Takže jsem usnula někdy až v 5 ráno a v 7, jako tradičně každý všední den, nám začali sbíječkou odstraňovat fasádu. Yummy. Takže jsem si naivně myslela, že se teda prospím až do 12, ale Linus je pařmen největší a od rána hraje Diablo III, že. A i když to nemá nikdy moc nahlas, ty stěny prostě vibrujou. No výbornej start do novýho dne. A ještě k tomu bylo pondělí, asi nemusím víc říkat.

Ve 2 jsem měla "finální" schůzku na městským úřadě, kde mi měli konečně přidělit osobní číslo, abych si tady mohla hledat naplno práci (i když teda já posílám životopisy i tak). Čekala jsem tam 40 minut a pak jsem schytala takovou babu nepříjemnou, že to svět nezažil. Ona mi řekla úplně něco jinýho než její kolegyně na předchozí schůzce, takže já stále ještě nemám moje číslo, protože nemám mezinárodní rodný list (předtím mi bylo řečeno, že to stačí dodat až zpětně třeba během 3 měsíců). Tak jsem odešla s prázdnou, totálně naštvaná. Teď budu muset letět do ČR jen kvůli jednomu blbýmu papíru.

Bylo třičtvrtě na 3 a já jsem měla do 6 čas, tak jsem ho šla zabít couráním po městě. Koupila jsem si spoustu potřebných (však to znáte XD) věcí, zastavila jsem se v MACu prohlídnout si novou kolekci, kde se mi líbilo tolik věcí, že jsem si nakonec nekoupila nic XD. Dokonce jsem byla tak šikovná, že jsem si nezapomněla koupit lepidlo na boty, který se mi rozpadly (to je taky historka, radši to nebudu rozepisovat), sehnala jsem si věci do vlasů na účes, co jsem si vysnila na svatbu kamaráda Martijna, která se koná na začátku června (a mně ještě nepřišly šaty!).

V 6 jsem měla sraz s tátou před hotelem v Eindhovenu, kam dneska přiletěl s dalšími asi 80 lidmi, protože se tady koná nějaká mezinárodní konference. Zahlídla jsem pár povědomých tváří z dob, kdy jsem s našima jezdila na služební cesty, když jsem byla ještě malý pívo. Táta se šel checknout do hotelu a odložit kufr do pokoje, tak jsem čekala u recepce. Najednou vedle mě stál nějaký pán a říkal, jestli jsem z tátovy rodiny, že si mě pamatuje. Že prý jsem byla před 2 roky na konferenci v Londýně. No v Londýně jsem teda nebyla dobrých 6 let, ale on mě pak oslovil celým jménem, tak jako nevim, jak na mě přišel XDDDD
Nicméně jsme se bavili asi 10 minut - o tom, co o mně slyšel, co si o mně pamatuje, ptal se, kde bydlím a jak to mám s prací. Tak jsem mu vylíčila mojí strastiplnou cestu mezi úřady, věčný papírování a komplikace. On mi poradil, že mám zavolat na českou ambasádu do Haagu, kde mi možná ten rodný list přeloží (baba na úřadě mi tohle výslovně zakázala a řekla, že MUSÍM jet do ČR). Měla jsem za to, že je to nějaký tátův kolega a že si prostě chce jen povídat a já jsem po celým tom dni byla ráda, že někoho moje stížnosti zajímají a že se můžu vypovídat. Dostali jsme se k tomu, že je tady těžký si najít práci, když neumím mluvit holandsky. On mi řekl, že ve firmě pracuje několik lidí na logistice, co mluví jen anglicky nebo francouzsky. Jenže to jsou přesně ti lidi, co tam jsou teď místo mě, protože táta byl tenkrát moc busy na to, aby jim tam zavolal (a já jsem to bez jeho doporučení udělat nemohla). Tenhle pán mi řekl, že ať se nebojím, že prý "I will make sure to mention your name to the boss.". Koukala jsem jak vyoraná myš, nechápala jsem, že je někdo tak strašně ochotnej. Pak jsme se rozloučili, nice to meet you, see you soon a tak. A on mi pak řekl "oh by the way, my name is..." a řekl mi svoje jméno. Hm, zní povědomě, kde jsem to jméno jen slyšela? Asi to bude nějaký kolega, kterýmu jsem posílala nějaký objednávky nebo tak....počkat....cože? Pak ze mě jen vypadlo "Wait a minute, you are the CEO of this whole company, aren't you?", on se usmál, mrknul na mě, řekl "See you soon" a odešel.

Den jsme zakončili s tátou v restauraci, pak jsem odjela domů a teď se pořád štípám do ruky, jestli se mi to nezdálo!

I kdyby z toho nic nebylo, já jsem se dneska přesvědčila, že hodní lidi ještě žijou a že štěstí se může usmát i na mě!

19 comments:

 1. Takových lidí by mělo být víc! <333

  ReplyDelete
 2. Tyjooo, tak to je paradni!!! :)) citam tve prispevky uz celkem dlouho a desne ti to preju:) urcite si to stesti uz vazne zaslouzis, tak snad to klapne! :)

  ReplyDelete
 3. jé! tak ten byl milej a jak si tě pamatoval a všechno! žjůů :) tak snad? snad??:)) držím palce*

  ReplyDelete
 4. Hustý!!! Třeba ti pomůže fakt a dopadne nějaký hezký místo přes pána!!!!♥

  ReplyDelete
 5. tyjo, jsem se do toho tak začetla, že jsem si to skoro prožila s tebou, úplně se mi zastavilo srdce <333333
  je to jak z nějakého seriálu :)))))

  ReplyDelete
 6. aaaaa čtu si to znovu a naplňuje mě to pocitem štěstí, jak kdyby se to stalo mně :D

  ReplyDelete
 7. Četla jsem se zatajeným dechem úplně...Moc bych Ti přála, aby to vyšlo:-))

  ReplyDelete
 8. no tyjo, to je ako z filmu XDDDDDDDDDDDDD

  ReplyDelete
 9. no to je krutýýýý :))) CEO's bejvaj většinou dost v pohodě týpci, tak moc držím palce, aby to vyšlo :)

  ReplyDelete
 10. panejo! tak snad nemluvil jen tak do prazdna! :)) dal nas informuj!

  ReplyDelete
 11. páni, tak ať to taky dopadne! :))

  ReplyDelete
 12. Ty jo, já to četla se zatajeným dechem a pak mi úplně hrklo, jak jsem byla na konci!!! Super! Adélko, taky bych ti přála, aby ti ty všechny ometačky na úřadech skončily a konečně to vyšlo! držím pěsti! :))

  ReplyDelete
 13. To je skvělý, já to celou dobu četla se zatajeným decehm, čekala jsem něco dobrýho, ale až tak? Ty jo! CEO? Hm, well done! Držím palec a informuj nás!
  (A ty baby na úřadech snad vybírají podle nějakého stejného klíče!)

  ReplyDelete
 14. No tak to je skvělá příhoda, pán je evidentně sympaťák... :-o :D
  Moc bych ti přála, aby ti to s prací vyšlo. ;)

  ReplyDelete
 15. jak říkaly holky, to je jak z nějakého filmu úplně :D dokážu si představit, jak jsi z toho musela bejt nadšená <3

  ReplyDelete
 16. jezis, to je fantasticke! <33

  ReplyDelete
 17. No to je teda totální mindfuck! x) Třeba z toho fakt něco bude, klep klep! Fakt super, mám z toho radost.

  avve

  ReplyDelete
 18. Vy jste tak hodní! Děkuju všem <333

  ReplyDelete
 19. To je boží!! Doufám, že to klapne!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...