Svatba

Včera jsme byli na svatbě Astrid a Martijna. Na tenhle den jsem se strašně těšila, protože jsem ženská jsem na svatbě byla v životě pouze 2x. Poprvý to bylo v mých 11 letech na svatbě mýho strejdy, kterou si ale nepamatuju, a potom před 2 lety, což byl nudnej obřad na úřadě, kde se všechno odbyde během 5 minut a pak jde na řadu další pár.

Tohle byla svatba v kostele, se vším všudy. Jestli jste sledovali přenos z obřadu Kate a Williama a přišlo vám to nechutně zdlouhavý, tak tohle bylo něco podobnýho. Samý motlitby, tělo a krev Ježíše (víno z Lidlu XD), varhany, sborový zpěv a tak. Vzhledem k tomu, že věřící je jen Astrid a její rodiče, ostatní to museli nějak vydržet a snažit se chovat slušně. Bohužel na straně ženicha vypukl hodně těžko zadržovaný výbuch smíchu v těch nejnevhodnějších okamžicích. Pardon, ale ten "kartáč" na očištění prstýnků fakt vypadal jak taková větší štětka na záchod. Tímto se omlouvám všem věřícím čtenářům, jestli je něco z toho urazilo, ale vězte, že jsme se chovali slušně a uctivě.
Ale teda všechny nás zklamalo, že se nekonalo žádný "you may kiss the bride", takže nám to přišlo takový neucelený.

Po obřadu jsme měli asi 4 hodiny čas, takže jsme sehnali odvoz domů a pořádně se najedli.
V půl 8 na nás čekal kamarád Joery a vyrazili jsme na party.
Docela jsem se bála, jak všechno dopadne, protože ze všech těch lidí (asi 100) jsem jich znala jen 5. Ale všichni byli tak neuvěřitelně milí, po pár pivech se mnou mluvili i anglicky, nějaká cizí paní mi na záchodě pochválila sukni a pak si chtěla povídat, ale anglicky neuměla :D, tančili jsme, povídali jsme si, pili...
Já jsem nepila přes rok (když nepočítám občasnou skleničku vína k večeři), takže jsem věděla, že mě 3 drinky opijou. Joery mi řekl, že fakt, že jsem registrovaná jako občan Holandska, ještě nic neznamená a musím to dokázat tím, že vypiju aspoň 10 drinků za večer. Tak jsem ho odpálkovala s tím, že by mě to množství po mý dlouhý abstinenci asi zabilo a že nemá šanci tohle do mě dostat. On řekl, že challenge accepted a já byla v řiti :D
Mojí 10. vodku s džusem jsem vypila těsně před odchodem a kupodivu mi vůbec nebylo blbě, nemotala se mi hlava a ani jsem nekecala blbosti (jen jsem uměla překvapivě dobře holandsky XDDD). A na mých 14cm podpatcích jsem vydržela stát celý večer. Boží!

Nejhezčí moment večera nastal, když DJ pustil Angels od Robbie Williamse, Astrid s Martijnem se ploužili na parketě a my ostatní jsme kolem nich utvořili obrovský kolo, pohupovali se v rytmu a strašně nahlas zpívali text písně. Všichni se pak rozbrečeli, ale dělali, že ne. :D

Samozřejmě je mi jasný, že fotky řeknou víc (i když tyhle jsou teda dost nekvalitní), tak tady je máte:

Astrid

Like a boss

Joery a Linus

Linus, Martijn, Joery

Já a Joery

S mužem mým <3

Před odchodem jsem vám ještě natočila krátký video (teda to video mělo 40 minut, ale stáhla jsem to na 3 :D)
Zkoušela jsem jiný způsob sestříhání videa, je to kratší a snad i výstižnější. Jak se líbí vám?Přeju hezký zbytek víkendu!

13 comments:

 1. tyjo já na svatbě prostě nikdy nebyla. budu až na mojí asi XDDDDDDDDDDDDD

  protože jsem žena XDDDDDDD

  video pěkný, líčení pěkný :)

  ReplyDelete
 2. Video super!
  (možno číst jako: nuda, chci to delší :D )

  ReplyDelete
 3. hele jn, chceme to delší s mluvnim :D milujeme tvoje mluvení :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Přesně tak, delší a s mluvením! <33

   Delete
 4. tybláho mám kámošku která je asi tajný dvojče tý nevěsty!! ale úplně XDD

  ReplyDelete
 5. ZEBRI SPERKOVNICE!

  Moc pekny make-up :)

  Ty linky a kamínky <

  ReplyDelete
 6. protoze jsem zena XDDDDDDDD

  ReplyDelete
 7. takké souhlasím s delším videem!:)))
  jinak krásnnéé líčení!! .)))

  ReplyDelete
 8. Miluju svatby!!! <3 Sekne Ti to!

  ReplyDelete
 9. tyjova Astrid vypadá... zvláštně :D

  ReplyDelete
 10. Já nikdy nebyla na svatbě :/

  ŠTĚTKA MĚ ROZSEKALA, kdo má teď čistit to müsli z monitoru...

  ReplyDelete
 11. To video me uplně nadchlo :) Takové půvabné, nebotakněco :)) <3 (a ano, na svatbě v kostele jsem byla jednou a taky jsme se občas neudrželi a přišlo nám divný jak od sebe seděj/stojej daleko a tak :D )

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...