Bilance 2012

Už se stalo tradicí, že každý rok v lednu bilancujeme rok předchozí. Ani letos tomu nebude jinak. Takže co se stalo v roce 2012 ve zkratce:

LEDEN

Nový rok jsme s L. trávili u našich v ČR. Bylo to strašně fajn, ale pak se šlo do práce. (připomínám, že jsem pracovala u našich ve firmě). V práci to bylo děsivý. Přijali jsme nového kolegu, před kterým mě naši ponižovali a dávali mi pořád najevo, že jsem pořád jen jejich dcera a že je to vlastně jejich dobrá vůle, že mám práci. Montovala jsem nábytek do kanceláře a byla jsem z toho totálně mrtvá. Našli mi cystu na vaječníku, která byla větší než by se doktorům líbilo. Těšila jsem se zase do Holandska, ale dostala jsem tak malou výplatu, že jsem si nemohla dovolit zaplatit letenku. Pak se to konečně nějak povedlo a od doby, kdy jsem našim sdělila přesný datum odletu, jsme se nepohádali ani jednou.

ÚNOR

Začala jsem cvičit 30 day shred a strašně mě to bavilo. Cvičila jsem poctivě a viděla výsledky. Někdo nám vytopil byt. Na Plurku proběhla videochallenge a všem se to povedlo. Stejně tak proběhla i writing challenge, kde jsme všichni opsali pasáž z knihy Harry Potter na papír a pak jsme si tipovali, čí je které písmo. Vyhrála jsem soutěž u KillerColours a byla jsem z toho úplně happy :D Strašně chumelilo a my jsme chodili denně na procházky. Za 5 dní jsem přečetla všechny 3 díly Hunger Games v originále a byla jsem úplně závislá. Pořád jsem se snažila hledat práci, ale neměla jsem pracovní povolení. Naši čekali, kdy prý přilezu s tím, že chci bydlet zase u nich, protože se nedokážu osamostatnit. Denně jsem vedla dlouhé rozhovory s bráchou, který mi dodával odvahu a sebevědomí.Hanita mě naočkovala na Saturday Night Live a já jsem denně zkoukla aspoň jeden díl.

BŘEZEN

Moje narozeniny se vyvedly. Muž mi udělal mega "dort", který jsme jedli 2 týdny. Natočila jsem svoje první video a od tý doby se to se mnou vezlo :D Tak dlouho jsem se dopovala práškama, až mi zmizela cysta. Procvičujeme s Natálkou angličtinu a já jsem strašně ráda, že jsme tak často v kontaktu. Měli jsem s mužem výročí a šli jsme do kina na Hunger Games. Bylo krásně teplo a my jsme se měli úžasně. Stala jsem se závislou na bubble tea. Cvičím Insanity, rostou mi svaly a já hubnu. Domluvám si schůzku na úřadě, abych si zařídila vše potřebné k tomu, abych si mohla začít hledat práci (legálně).

DUBEN

Pořád běhám po úřadech, chtějí po mně proof of address, což se ukázalo jako šílenej boj, ale nakonec se ukázalo, že je to vlastně úplně jednoduchý a každý mi tvrdí něco jinýho. Chvilku to totiž i vypadalo, že se budu muset odstěhovat zpátky do ČR. Totálně ujíždím na Revenge. Letěla jsem do ČR a měla jsem se kupodivu úplně báječně. Viděla jsem část rodiny z Olomouce, grilovali jsme, měli jsme se fajn a hlavně jsme se nehádali! Vyměnila jsem si pár mailů s lidmi z Fashiolista ohledně spolupráce, ale nakonec mi řekli, že by bylo stejně lepší, kdybych bydlela v Amsterdamu, tak že se mi možná ozvou později (neozvali se).

KVĚTEN

Koupila jsem si svojí první digitální kameru, takže jsem se mohla naplno pustit do natáčení videí. Táta přijel do Eindhovenu a když jsem na něj čekala v hotelu, zastavil mě CEO společnosti, pro kterou naši dělají, s tím, že si mě pamatuje, když jsem byla malá a že se mrkne v práci, jestli někoho nehledají. Zase jsem letěla do ČR, ale tentokrát totálně neplánovaně. Přišel mi dopis od starosty Eindhovenu, kde mě oficiálně vítal jako občana města a spolu s tím mi přišlo i moje osobní číslo, díky kterému jsem si mohla začít hledat práci a na které jsem čekala asi 3 měsíce. V ČR jsem si během týdne nechala udělat kopii rodného listu, přeložit, opatřit apostilou a potvrdit soudním překladatelem. Byla jsem konečně připravená na všechno. Dokončila jsem celý Insanity a zhubla asi 15 kilo.

ČERVEN

Byli jsme pozváni na svatbu Linusova nejlepšího kamaráda, jehož manželka (teď už) mě nenávidí. Kupodivu se ale všechno obešlo bez nějakých rozporů a blbých keců a my jsme si to náramně užili. Pořád jsem hledala práci a pak jsem si vzpomněla na jednu firmu s 3D designem, která na mě už rok vyskakovala na foursquare. Tak jsem jim tam napsala a pár dní poté se ze mě oficiálně stal Production and distribution specialist. Táta si myslel, že to je jen nějaká podřadná práce, když přijali zrovna mě.

ČERVENEC

První výplatu jsem utratila rychlostí blesku. V práci mě to šíleně bavilo. Natáčel se o nás film a v kanceláři bylo plno hipsterů z NYC, kterým jsem chtěla dát každou chvíli pěstí. Pořád pracuju, učím se novým věcem. Venku je pořád krásně, tak chodíme s Linusem denně na procházky. Rozhodli jsme se, že si pořídíme koťátko z útulku, takže od 24. s námi obývá domácnost i Pixel <3

SRPEN

Na youtube objevuji české holky, vytváří se docela pěkná komunita. V práci se slavilo 4. výročí od vzniku firmy, party byla fenomenální. Přijela mě navštívit kamarádka z VŠ, byli jsme na pouti a já jsem se poprvé v životě bála na nějaké atrakci. Navštívili mě i rodiče a jeli jsme se podívat do Amsterdamu. V práci jsme spouštěli nový server a pracovali denně přesčas.

ZÁŘÍ

Linus měl narozeniny a já svátek. Dosáhla jsem 200 odběratelů na YT. Založila jsem si fanpage na facebooku. Povýšili mě v práci a začala jsem pracovat v laboratoři. Pořídila jsem si kolo a našetřila jsem si na nový foťák, takže se zlepšila kvalita mých videí.

ŘÍJEN

Objednala jsem si první Glossybox, aby mi to nebylo líto :D Dostala jsem zánět průdušek a nemohla jsem vůbec dýchat. Zaregistrovala jsem si doménu violentlullaby.com, ale byl to strašnej oser. Byla jsem na Dutch design weeku, kde jsem prezentovala práci v Shapeways a poznala nové lidi, mezi nimi i pár studentů z Čech. Nechala jsem se zlákat plurkovým šílenstvím po MOO vizitkách a taky jsem si jich pár navrhla. Kvůlu hurikánu Sandy v NYC nám spadl server a my jsme museli zůstávat v práci dýl a dělat věci, na které jindy není čas.

LISTOPAD

Podělalo se mi kolo, při každé jízdě mi spadl řetěz, takže mi cesta do práce trvala dýl než kdybych to šla pěšky. Točila jsem velké video o životě v Holandsku a asi týden jsem to upravovala a stříhala :D Nechali jsme vykastrovat Pixela a on byl ten nejstatečnější kocour na světě. Letěla jsem do ČR, viděla jsem kamarádky, poznala naživo Lolu, šla na koncert Swedish House Mafia s Delfičkou. Byla jsem po 8 letech u kadeřnice. Mám 666 odběratelů na youtube. Nakoupila jsem většinu dárků na Vánoce. Byli jsme s mužem na Eindhoven Glow a udělali jsme si krásný romantický večer.

PROSINEC

Dělala jsem svůj první live hangout. Přišly mi poslední vánoční dárky a já jsem byla ráda, že jsem to letos všechno krásně stihla. V práci začalo vánoční období plné stresu, spěchu a přesčasů. Odměnili se nám ale úžasnou firemní večeří, vánočním dárkovým balíčkem plným dobrot a vína, a poukázkami na nákup. Napadl sníh a my jsme se šli v pracovní době koulovat. Balila jsem dárky a těšila se na Vánoce. Štědrý den byl jeden z nejhezčích za posledních pár let. Vůbec celé Vánoce 2012 se úžasně vyvedly (víc v příštím postu, společně s videem o tom, co jsem dostala pod stromeček!). Letěla jsem do ČR a trávila každou chvilku s rodinou. Na Silvestra jsem se přiopila s rodiči a jako každý rok jsme o půlnoci spustili úžasný ohňostroj. Dosáhla jsem 920 odběratelů na YT, 107 pravidelných čtenářů na blogu a 164 likes na FB. Pořád těm úžasným číslům nemůžu uvěřit. Děkuju! <3

Rok 2012 byl pro mě dost úspěšný. Osamostatnila jsem se, našla si práci, rozjela jsem youtube. I když se začátek roku moc nevyvedl, podařilo se mi nakonec všechno, po čem jsem toužila, v některých případech i víc!

Nedávám si předsevzetí do roku 2013, ale samozřejmě jsou věci, kterých chci dosáhnout a na kterých budu tvrdě pracovat. Ale tak nějak v kostech cítím, že rok 2013 bude ještě lepší než ten předchozí!

Jaký byl váš rok 2012? Pište blogy, posílejte odkazy! Budu se těšit, až si taky počtu!

Doufám, že jste si užili Novoroční oslavy a přeju vám do roku 2013 jen to nejlepší!

17 comments:

 1. Úspěšný rok. :) Jsi šikulka a přeji mnoho zdaru i letos :)

  ReplyDelete
 2. Nejlepsi cteni ♥ stastnej novej rok!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Juu, tobe taky! (i kdyz o mesic pozdeji, whatever :D)

   Delete
 3. Držím palce, aby se ti i v tomto roce velmi dařilo, ba dokonce ještě líp :)

  ReplyDelete
 4. Tyjo to je fakt uplne jak film, jak se ti vsechno povedlo <3
  Jinak to s tim kolem to mi prijde jako historka od Adama, asi je to v celem Holandsku stejne xD

  ReplyDelete
 5. To je krásný, že se t v roce 2012 vyvedlo všechno tak, jak jsi chtěla a dosáhla jsi spousty věcí. Já měla rok 2012 celkem smutný, na začátku jsem si našla přítele, s kterým jsem se půl roku trápila, pak rozchod, ve škole nic moc, žádná brigáda, nic...Ten konec ale pravda byl lepší, 18. narozeniny, dostala jsem se do týmu roztleskávaček, mám dvě brigády, super kamarády, super akce, ve škole to celkem jde a rýsuje se muž :D

  Hodně štěstí ti přeju do roku 2013 ;)

  ReplyDelete
 6. To je krasny jak se vse nakonec podarilo a v dobre obratilo. At je to tak dal Adelko a mas se jen tak jak si prejes:) a dekuju za parbu, bylo to..moc:D:D:D:D

  ReplyDelete
 7. tyjo to montování nábytku si pamatuju! je možný, že už je to rok? a Pixela že už máte půl roku? fuuu, to to letí...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je to sileny, jak ten rok utekl! Hlavne teda druha polovina!

   Delete
 8. Většinu toho si pamatuju, vlastně všechno. :) Doteď mě mrzí, že když jsem byla na podzim v Eindhovenu na letišti, že jsem se neozvala...fakt se to četlo krásně. <3

  ReplyDelete
 9. Na svoje bilance jsem nikdy moc nebyla ale u ostatních mě vždycky bavily!

  ReplyDelete
 10. Ha, teď koukám, že Ti můžu zase komentovat!!!!!!! Mně se teď strašně dlouhou dobu nedařilo vložit Ti sem k čemukoli komentář a vůbec nevím proč... tak hlavně že teď už to jde :)

  A přeju krásný, šťastný, právě nadešlý rok plný zdraví, lásky, krásy, legrace a samých takových pěkných věcí...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jee, Araviska! jak se mas? moc dekuju za komentar! je divny, ze to neslo, snad uz to tedka bude ok. Moc dekuju, taky preju vse nejlepsi a hodne uspechu :)

   Delete
 11. Moc dekuju vsem za krasne komentare :)

  ReplyDelete
 12. O panebože, miluju to jak píšeš! Prosím, napiš knihu a já ji zhltnu za hodinu! Obdivuju tvou odvahu přestěhovat se do jiné země, snad ji na to taky jednou budu mít:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Knihu? To je asi i realnejsi nez to, ze bych zacala zpivat, jak mi pise hodne lidi na youtube :D Ale tyjo, to je poklona! Nikdy jsem si nemyslela, ze bych psala nejak poutave!

   Jee, a do jake zeme se chystas?

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...