Recept: Pečený čaj

V článku o Vánocích jsem vám ukazovala, že jsme s mamkou dělaly pečený čaj a hnedka mi jedna čtenářka psala, abych napsala recept.

Není to nic složitého.


POTŘEBUJETE:

1kg jablek
1kg dalšího ovoce podle chuti
1 citron
1kg cukru krystal
koření - hřebíček, badyán, celá skořice
alkohol - nejlepší je asi rum, ale slivovice se taky dá

POSTUP:

Předehřejte troubu na cca 200°C.
Nakrájejte jablka na malé kousky nebo je nahrubo nastrouhejte (i se slupkou, bez jádřince). Stejně tak to udělejte i s ostatním ovocem. Nemusí se používat čerstvé, já jsem měla mražené maliny, borůvky a lesní směs a k tomu ještě pytlík sušených brusinek. Všechno ovoce dejte do pekáče nebo na plech s vysokým okrajem a přidejte celé kilo cukru. Nebojte se toho, vím, že se to zdá jako strašně moc, ale chuť je pak úžasná. Všechno promíchejte. Pořádně omyjte citron pomocí horké vody a kartáčku. Nakrájejte ho i s kůrou na kousky a položte na ovoce.
Připravte si koření podle chuti - já jsem použila 2 celé skořice, asi 8 hřebíčků a hvězdičku badyánu. Pokud pak koření nechcete lovit v ovocné směsi, dejte ho do silonové ponožky, zavažte a zastrčte někam mezi ovoce.

Dejte pekáč do trouby a nechte péct zhruba 20 minut. Doba pečení záleží na požadované konzistenci (po vychladnutí směs ztuhne!) a na tom, jak vysoká je vaše vrstva ovoce. Nebojte se, pokud vám citron trochu zčerná. Koření pustí výborné aroma do směsi a cukr zkaramelizuje. Bude to i hodně bublat a možná i prskat, tak se připravte, že pak možná budete muset čistit troubu.

Po uplynutí doby pečení vyndejte pekáč a na ovocnou směs nalijte alkohol, promíchejte. Množství záleží jen na vás, já jsem dala asi 3 panáky. Alkohol se vypaří a zůstane jen výborná chuť. Vyndejte koření a citrony, nechte trochu zchladnout a pak směs přendejte do čistých zavařovacích sklenic. Pořádně uzavřete a obraťte dnem vzhůru (budete potřebovat asi tak 3 sklenice).
Uchovávejte v lednici.

PŘÍPRAVA ČAJE:

Do hrnečku dejte 2 čajové lžičky směsi a zalijte vodou. :)

Tenhle čaj je opravdu jednoduchý a snadno obměnitelný podle sezóny. Určitě je to i dobrý dárek, pokud na sklenici vytvoříte třeba vlastní štítek (šablony hledejte na Pinterest).

DOBROU CHUŤ! 

3 comments:

  1. Taky jsem dělala, stejnej recept a bylo toho hodně :)) Om nom nom.

    ReplyDelete
  2. Díky, vypadá to na geniální věc! Těším! :P

    ReplyDelete
  3. Děkujeeem... určitě vyzkouším :) jen co si koupím pekáč :D

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...